čtvrtek 22. srpna 2013

Čísla: Nekonečnost - Rachel Ward


Čísla: Nekonečnost - Rachel Ward

Originální název: Infinity
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 364
Série: Čísla
Díl: 3
Vydání v originále: 2012
Vydání u nás: 2011

Anotace: 
Jsme v roce 2029. Anglie se ještě 

nevzpamatovala z Chaosu. Katastrofální zemětřesení a následné požáry poničily většinu měst, nefungují rozvodné sítě, počítače, telefony. Adam se Sárou, jejich malou dcerou Miou a bratry Sáry Martym a Lukem, jejichž rodiče zahynuli při požáru, se potulují po anglickém venkově, přespávají ve stanu v improvizovaných táborech, v létě i v krutých zimách. 

Takový život je drsný, jen s velkými obtížemi se dá sehnat jídlo, pitná voda, základní věci k životu. V jednom z táborů, kde se přechodně ubytovali, je vyslídí tříčlenná skupinka mužů. Přijíždějí na motorkách, celí v kůži a v jejich čele je nebezpečný vůdce jménem Saul. Brzy se ukáže, že jsou ve službách ilegální vlády, které se podařilo ukrýt se v masivním podzemním bunkru a zásobit se vším potřebným. Saula zajímá především Adam se svými schopnosti vidět čísla. Ví, že by pro ně mohl být velmi prospěšný a snaží se ho zlákat do svých služeb. Když Adam nesouhlasí, násilím ho odvezou do bunkru a s ním i Miu a Sáru, která čeká druhé dítě. V bunkru panují striktní vězeňské poměry, Adam a Sára s Miou jsou uvězněni a vystaveni teroru ze strany Saula a jeho spolupracovníků. Ale nesnesitelné věznění netrvá věčně. Všem se za pomoci přátel nakonec podaří utéct a ubránit se Saulovi, který usiluje o jejich životy.


Můj názor:
Závěrečný díl série Čísla nese název Nekonečnost. Celé série je velice zajímavá. Mě osobně však nejvíce uchvátil poslední díl. Naprosto jsem ho zhltala. Byla jsem plná očekávání a nadšení, když poslední díl vyšel. A prostě mě nezklamal. Opět se setkáváme s hlavními hrdiny Sárou a Adamem. Sára vidí ve snech budoucnost a Adam zase vidí čísla, které určují smrt lidí. V knize se opět vyskytuje nespisovná čeština. Nicméně pokud jste četli předchozí díly, tak to není nic překvapujícího. Navíc chápu hlavní hrdiny v některých scénách to prostě jinak nejde. V knize jsou podrobněji rozebírány zvláštní schopnosti hrdinů. Wardová se také velice zabývá vztahy mezi postavami a vývojem samotných charakterů. Závěrečný díl  je rozhodně ten nejlepší z celé série. Prostě nemám co jiného dodat. Je opravdu čtivý hned od první stránky až do konce. Celý děj je více než zajímavý a originální. V knize se dokonce objeví hned několik vážně dobrých akčních scén, které celou knihu vylepšují. Takže pokud jste četli předchozí díly plně doporučuji i tento. Kniha má opravdu skvělí závěr.
Autorka:


Rachel Ward bydlí v Bath ve Velké Británii se svým manželem a dvěma dospívajícími dětmi. Má ráda čtení, časná rána, vegetariánskou stravu, sledování filmů a brambory ve všech podobách. V současné době píše romány pro teenagery a mladé dospělé. Její první román, "čísla" byl zveřejněn v lednu 2009.


Hodnocení:

Žádné komentáře:

Okomentovat